Açıklamalar

İki ay önce 18 yaşına girdi, Demokrat Parti'den aday adayı oldu

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda, iki ay önce 18 yaşına giren Kaya Selimoğlu'nun Demokrat Parti İstanbul Milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu.

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Arda'dan iktidara: Amacınız ekonominin tabutuna çivi çakmak mı?

Demokrat Parti (DP) İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda, TBMM’de iktidarın verdiği önergeyle değişiklik yapılarak kurumlar vergisi mükelleflerine yüzde 10 ek vergi getirilmesini eleştirdi. Arda, iktidara “Amacınız ekonominin tabutuna son bir çivi çakmak mı?

DP'li Eray Arda: 'Yeter, söz milletindir demek istiyoruz'

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda, “Gerçek demokrasiyi milletimizin hak ettiğini ve bu demokrasiyi de getireceğimize inanıyoruz. Bu inancı da Mustafa Kemal Atatürk’ten alıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk de sözü saraylardan alıp millete vermişti, biz de sözü saraydan alıp millete vermek ‘Yeter söz milletindir’ demek istiyoruz.

DP İstanbul İl Başkanı Arda: Depremzedelerin vergi ve SGK prim borçları bir an önce silinmeli

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda, deprem bölgesindeki yurttaşların vergi ve SGK prim borçlarının silinmesini istedi. Arda, “Açık söylüyorum, bu insanlar hükümete borçlu değil ama hükümet bu insanlara çok şey borçlu. Vergi ve SGK prim borçlarının silinmesi, bu borcu ödemenin ilk adımı olabilir.

Demokrat Partili Arda: Ülkemizi demokrasiye geçirmek için size söz veriyoruz

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda, “Millet İttifak’ı olarak ‘yeter söz milletindir’ diyoruz ve ülkemizi demokrasiye geçirmek üzere size söz veriyoruz” dedi.

Demokrat Partili Arda: İstanbul'un en büyük meselesi can güvenliğidir

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda İstanbul'un deprem riskine dikkat çekerek "Kendiliğinden çöken binaların olduğu bir şehirde deprem meselesi sürekli gündemdir. İstanbul’un en büyük meselesi can güvenliğidir" dedi.

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda: Önce EYT’lileri dinleyin

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda, “EYT’ye yeni bir yaş şartı getirme hazırlığı içerisinde olduğu iddia ediliyor. Kamuoyuna sunulmuş hiçbir taslak yok medyadan gelişmeleri takip ediyoruz. Süreç şeffaf bir şekilde yönetilmeli ve EYT’lilerin mağduriyeti formülsüz, şartsız giderilmelidir” dedi.

DP’li Ekrem Eray Arda: Demokrat Parti bugün iktidar adayıdır

Demokrat Parti Esenyurt ilçe kongresinde konuşan İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda, seçim mücadelesinin önemine vurgu yaptı ve "kimse kendini seyirci konumuna yazmasın" dedi. Parti teşkilatına seslenişinde Demokrat Parti'nin Altılı Masa'nın bileşeni ve Millet İttifak'ın üyesi olarak iktidar adayı olduğuna işaret eden Arda "Artık sadece 25 yıl önce nerede olduğumuzu değil, 8 ay sonra nerede olacağımızı da düşünün ve ona göre hareket edin" diye konuştu.